K čemu slouží kolínská a k čemu voda po holení?

(autor Martin)

Mně osobně určitě nebylo od přírody dáno mít dlouhý a hustý plnovous. To co mi po opravdu dlouhé době neúdržby vznikne na obličeji je zvrhlá hříčka přírody, která znemožňuje určit můj věk a sociální postavení. Takže i když mi to v podstatě neroste, musím se čas od času oholit doufaje, že na mé tváři jednou vyroste něco hustého a hlavně (proboha) souvislého. Rád se holím klasickým žiletkovým strojkem, protože je to rychlé a efektivní.

Ovšem nehledě na způsob oholení dostane kůže vždycky na frak. Ranky, otevřené póry a vysušená pokožka. Aby to pleť zvládla co nejlépe a mohla se uklidnit a zahojit tak je zapotřebí ji hydratovat a uzavřít póry. K tomu existuje několik nejrůznějších způsobů. Já se ale zaměřím na dva příjemné rituály použití kolínské vody a vody po holení.

Tak tohle osobně doporučuji navštívit. Kromě typických brauhausů, kde dostanete pivo jen ve sklenici 0,2l tady také kdysi vynalezli kolínskou vodu. Ano správně, je to Kolín nad Rýnem.

Kolínská, volně přeloženo z francouzkého Eau de Cologne (Parfémová voda z něměckého Kolína nad Rýnem). Dnes synonymum pro jakýkoliv parfém s obsahem 2-5% vonných látek. A jak používat kolínskou vodu? Potřebné množství nalejte do dlaní a aplikujte především na krk nebo zápěstí. Je to ve skutečnosti přece jen lehčí verze toaletní vody a její hlavní úkol je navonět.

Některé kolínské (třeba Proraso) již mají i sprejový aplikátor pro jednodušší použití. Osobně pak mám nejraději pravé chlapské kolínské od Be-Viro, které pořád ještě obsahují alkohol a umí pěkně prohřát a vydezinfikovat 🙂

Voda po holení má narozdíl od kolínské i účinky, které pomáhají kůži hydratovat, uzavřít póry a celkově zklidnit. A jak aplikovat vodu po holení? Dle některých výrobců prý ve dvou fázích. Jednou hned po holení a podruhé jakmile první vrstva zaschne. To zejména ocení ti co trpí na suchou kůži. Zde platí, že nakapeme přiměřené množství do dlaní a naneseme na celou oholenou plochu.

budlevsalo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *