Jak si uvázat kravatu II.

Tady trošku přitvrdíme, ale pořád ještě zůstaneme při zemi. V minulém článku jsem vám ukázal nejbrutálnější klasiky, které vidím na krcích kravaťáků nejčastěji. A sice Four-In-Hand, Windsor Full a Half-Windsor. Pokud máte zájem o tuhle základní trojici, čtěte TADY
Teď bych se zaměřil na uzly, které jsou ještě poměrně jednoduché ale obecně už méně známé. Jsou to variace uzlů výše zmíněných a i když si je s návodem před sebou zavázat umím, tak to běžně nedělám a do svého kravatového portfolia je nezařazuji. Nemůžu si pamatovat všechno. 


Nejdřív se pustíme do Prince Alberta, který nemá (logicky) absolutně nic společného s princem Albertem. Tedy alespoň ne s tím od královny Viktorie. Nejspíš to byla přezdívka pro kujóna, který k Four-In-Hand přidal ještě jednu otočku navíc. Tleskám 😊 Trochu větší než jeho předchůdce a o něco méně symetrické.

A takhle si můžete prince Alberta uvázat kolem krku.
O jednu otočku víc než u Four-In-Hand a spodní uzlík trošku povytáhnout, ať je výrazný.

Dalším vylepšením Four-In-Hand je Kelvin. Ten se jmenuje podle matematika Lorda Kelvina, který tenhle uzel s jistotou nikdy nenosil, opět přece zcela logicky. Zabýval se pouze teorií uzlů. Famózní souvislost… U tohohle uzlu začínáte s kravatou na ruby a přetáčíte dvakrát. Výsledek je úzký ale symetričtější než základ, ze kterého vychází.

U Kelvina se začíná naruby, na to pozor.
Kelvin tak akorát vysoký i široký, symetrický. Vhodný spíš pro užší límce.

A na závěr absolutní pecka. Uzel Pratt se jmenuje podle Jerryho Pratta, který ho vymyslel a dokonce i nosil. Ve světě kravat nevídané. Je to dle mých pozorování spíše nástavba Half-Windsoru, kdy začínáte na ruby a vytvoříte o kus symetričtější uzel.

Takhle to vymyslel a nosil mister Pratt. Opět pozor na začátek s vázankou naruby.
Úzký, dlouhý a super symetrický. To je Pratt.

Po těchhle zajímavostech se přesuneme na absolutní vrchol kravatového nerdství, a sice ve třetím a posledním pokračování tohoto článku. 

budlevsalo

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *