Nejsem gentleman, jsem lev salónů!

Tak trochu kontroverzní heslo v době, kdy se gentlemanství údajně vrací do módy. Ale tvrdit, že pěkná košile nebo polobotky z vás udělají gentlemana je asi stejná blbost jako tvrdit, že kvalitní suspenzor dělá brilantního hokejistu. Souvisí to, to jistě. Ale ta relevance je podle mě jaksi tristní.

Podle dnešních měřítek gentleman od pohledu 🙂

Takže jak se stát gentlemanem (česky kavalírem)? Přečíst si o tom pár knížek, snažit se být lepším člověkem, chovat se galantně. A až vám přijde do schránky pozvánka na pohřeb člena královské rodiny, tak se prosím oblékněte podle diplomatické etikety. Gentleman se samozřejmě módního faux pas oficiálních státnických událostí vyvaruje. Volnočasový oděv bych ale příručkám z 20. let minulého století a blogům znuděných snobů nejspíš nepřizpůsoboval.

Zrovna nedávno jsem četl další „gentlemanský“ článek o tom, jak nosit „pohodlně“ sako v létě. Na tenhle protimluv bych asi jednoduše odpověděl: „leda přes rameno“. Z hodin diplomatického protokolu si totiž nepamatuji žádné pojednání o korelaci gentlemanství a brutálních koláčů v podpaží či zpocených zad.

Pojem lev salónů nemá žádné mantinely. Když jsem o názvu svojí firmy (Lev Salónů s.r.o.) mluvil se svými známými ze zahraničí a hledali jsme cizojazyčnou variantu, tak mě asi nejvíc zaujalo německé „der Party Löwe“ – lev (král) párty, což mi přijde jako modernější podoba českého výrazu. Lev salónů je člověk společenský, rád se baví a k tomu patří dobré oblečení, kvalitní oholení či pěstěný vous a především extravagantní módní doplňky. Právě ty umí podnítit konverzaci a společenský kontakt.

Dřevěný motýlek v akci

Stále mě udivuje, jak lidé ve společnosti reagují, když někam vyrazím s některým z našich dřevěných motýlků. I když by se zdálo, že jich je na trhu plno, mnoho lidí ještě nic takového naživo nevidělo a ptají se mě, jestli si ho můžou prohlédnout zblízka, což samozřejmě brzy vede k nějakému small talku či delšímu dialogu. S negativní reakcí jsem se setkal asi jen na Facebooku od zhrzených prodavačů předražených bot a horlivých akademiků, kteří nosí sako v létě.

Lev salónů můžu být gentlemanem, samozřejmě. Ale především je to dobře upravený muž, společenský, nenucený, zajímavý. A levsalonu.cz je tu proto, aby to vhodně vybranými doplňky nebo produkty podtrhnul a podpořil.

Buď Lev Salónů!

budlevsalo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *